Caroline Wozniacki İstanbul Cup’ta zirveye çıktı

TEB BNP PARIBAS İstanbul Cup WTA Kadınlar Tenis Turnuvası’nda 6-1, 6-1’lik setlerle İtalyan Vinci’yi mağlup ederek zafere ulaşan Danimarkalı Caroline Wozniacki, “İstanbul’da çok mutluyum” dedi.

“Yeniden 1 numaraya tırmanacağım”

Koza WOS Arena merkez kortta şampiyonluğa ulaşmasının ardından, 1990’ların efsane raketi Monica Seles’in de kutladığı Wozniacki, organizasyonu destekleyen sponsorlar ve bir hafta boyunca kendilerini izleyip alkışlayan tüm tenisseverlere teşekkür ederek, “Mükemmel bir organizasyon oldu. İstanbul’a her gelişimde güzel hatıralarım oluyor. İstanbul’da çok mutluyum. Bu güzel şehirde yılın ilk şampiyonluğunu kazandım. Geçmişte Championships’den sonra da burada 1 numaraya çıkmıştım. İstanbul muhteşem bir şehir, benim için de çok özel” ifadelerini kullandı.

Vinci ile oynadığı şampiyonluk maçına ilişkin değerlendirmelerinde ise, oyuna mükemmel odaklanıp sonuca ulaştığına vurgu yapan Danimarkalı raket, devamla, “Finalde özellikle servislerim çok iyiydi. Bana gelen topları da geri göndermeyi başardım. Zaman zaman koçumla da diyalog kurdum. Bu fikir alışverişinin ardından servislerim de çok etkili oldu. Yüksek konsantrasyonumla topa erken vurmaya çalıştım. Çok rahattım. İyi bir form tuttum. Tekrar 1 numaraya tırmanmaya çalışacağım. Bu şampiyonluk ve İstanbul yine bana iyi geldi. Bu güzel şehirden yine mutlu ve hoş anılarla ayrılıyorum” dedi.

İtalyan Roberta Vinci: “Wozniacki’yi yenmek kolay değil”

Öte yandan, şampiyonluğu Wozniacki’ye teslim eden İtalyan Roberta Vinci, maçta elinden geleni yaptığını ama şampiyonluk hedefine ulaşamadığını belirttti. Turnuvanın 2 numaralı seribaşı Vinci, “Biraz agresif oynayıp, kısa süren rallilerle maçı kazanmayı denedim. Ama Wozniacki gibi bir rakibi yenmek kolay değil. Bundan önce Wozniacki ile Madrid’de oynadığımızda rakibimin hafif bir sakatlığı vardı. Başarılı olduğum o maçı etkilemişti. Ben sert kortu tercih ederim. Burada da koşullar benim için uygundu. Başarılı maçlar çıkardım. Finali gördüm ama şampiyonluk için Wozniacki engelini aşamadım” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Istanbul Cup


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.