Kortlarımızdaki büyük yenilik tamamlandı!

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün merkez tenis kortlarında zemin yenileme çalışması sona erdi. Merkez tenis kortlarında bulunan 6 tenis kortundan 3 açık kortta zemin önce asfalt ile kaplandı. Daha sonra üzerine kuşin atılarak zeminin esnekliği arttırıldı. Akabinde  üzerine 5 kat akranik boya atılarak Tekirdağ tenis kortları uluslararası standartlara getirildi.

Özellikle performans sporcularımız turnuvalara gittiğinde zorluklar yaşıyordu. Zeminde topun sekmesi farklı olduğu için adaptasyonu atlatana kadar problemler olabiliyordu. Şu an kortlarımız turnuva kortları ile aynı seviyeye getirildi. 3 açık kortun da ışıklandırma sistemleri arttırılarak daha rahat ve daha hızlı oynanmasına olanak sağlandı.

Tesislerimizde yapılan Süper Lig Erkekler, 1. Lig Erkekler, 2. Lig Erkekler, 3. Lig Erkekler, 1. Lig Bayanlar, 2. Lig Bayanlar ve DEFİ TURNUVALARI ile Tekirdağ’da tenis sporu daha da yaygınlaşacak ve eğlenceli hale gelecektir.

Tekirdağ tenis kortlarının yeni hali tüm tenis severlere hayırlı olsun.

[gridgallery id=”593″]


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.