Marsel İlhan ATP Challenger turnuvasında sonunu getiremedi

Mersin Cup ATP Challenger Tenis Turnuvası’nda Marsel İlhan ikinci oldu.

Mersin’de düzenlenen 4’üncü Mersin Cup ATP Challenger Tenis Turnuvası‘nın tekler kategorisinde Belçikalı Kimmer Coppejan’a finalde 2-0 mağlup olan milli tenisçi Marsel İlhan, “İnşallah seneye şampiyon olacağım” dedi.

Mersin Olimpik Tenis Kompleksi’nde düzenlenen final karşılaşmasında maça istediği gibi başlayamayan Marsel İlhan, seti de kötü bitirdi. Maça çok hızlı başlayan Coppejans, ilk seti 6-2’lik skorla alarak 1-0 öne geçti. İkinci sette de iyi oyununu sürdüren Belçikalı tenisçi, bu seti de 6-2 kazanarak, 2-0’lık galibiyetle tek erkeklerde şampiyon oldu, Marsel İlhan’da 2’nci oldu.

Kıyasıya mücadelenin olduğu güzel bir hafta geçirdiklerini belirten Marsel İlhan, “İlk defa bu sene toprak kortta final oynadım. Çok güzel bir seyirci vardı ama kazanamadım, üzgünüm. Ama inşallah seneye şampiyon olacağım” diye konuştu.

Kupa töreni öncesi konuşan Vali Özdemir Çakacak, emeği geçenlere teşekkür ederken Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise, “Amacımız Mersin’in her spor dalında müsabakaların yoğun bir şekilde yapıldığı ve Mersin’in tanımına katkı sunulduğu bir kent olarak görmek istiyoruz” dedi. Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise Vali Özdemir Çakacak’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.